| Width: | 385 cm |
| Depth: | 385 cm |
| Height: | 249 cm |
| Wall thickness: | 44 mm |
| Internal area: | 14 m² |
| Roofing: | 14 m², flat 18 mm |
| Floor: | 18 mm |
| Door (s): | 2 x Aluminum sliding doors 2,75 x 1,95 m, single glazing, tempered safety glass |
| Material: | Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Treated foundation joists, wind braces, assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual, 5 years guarantee. |
Log cabin images on this website are digitally rendered and may show optional extras or differ slightly from the actual product received. Please ask cabin plans for accurate finish and specification, and we will be happy to email them to you. Please note that any furniture / shower room-WC / kitchenware / sanitary ware is for illustrative purposes only and is not sold by Casetas da Jardin 24 or included in the price.
Contemporary Home Office Olivia ALU / 44 MM / 3.8 X 3.8 M
Introducing Olivia ALU, the latest addition to our new QUBE range. This contemporary home office boasts aluminium sliding doors, allowing for a seamless connection to the outdoors and plenty of natural light, making it the perfect functional space for a home office or garden lounge. The Nordic design elements and clean lines of Olivia ALU give it a sleek and modern look, while the natural wood finish adds warmth and charm. With its spacious design and functional features, Olivia ALU can accommodate all your needs, whether it’s to relax, entertain, or work in your backyard. Make the most of your outdoor living space with this modern garden room, the perfect addition to any backyard. Upgrade your backyard with Olivia ALU today!
You must be logged in to post a review.














Reviews
There are no reviews yet.