| External dimensions: | 3,4 x 3,2 m + 3 m canopy |
| Wall height: | 2,05 m |
| Ridge height: | 2,56 m |
| Wall thickness: | 44 mm |
| Internal area: | 9 m² |
| Roofing: | Ca 20 m², 18 mm |
| Floor: | 18 mm |
| Door (s): | Sliding door element with windows 2,76 x 1,95 m, glazed |
| Window (s): | 2 x window (opening) 0,65 x 1,43 m, glazed |
| Material: | Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Treated foundation joists, wind braces, assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual, 5 years guarantee. |
Log cabin images on this website are digitally rendered and may show optional extras or differ slightly from the actual product received. Please ask cabin plans for accurate finish and specification, and we will be happy to email them to you. Please note that any furniture / shower room-WC / kitchenware / sanitary ware is for illustrative purposes only and is not sold by Casetas da Jardin 24 or included in the price.
Summer House Nora E With Canopy 9 M2 / 3,4 X 3,2 M / 44 MM
Nora E was designed for maximum summer fun in your own garden. Two large windows offer a beautiful view of your garden. In addition to plenty of space, this garden house also offers a 9 m² canopy that allows you to grill and eat outside without being disturbed by a sudden downpour. This charming summer house has premium quality sliding doors, double-glazed windows and 44 mm thick walls as standard!









