| External Width: | 6,2 m (20′ 4”) |
| External Depth: | 4,7 m (15′ 5”) |
| Internal Eaves Height: | 3,2 m (10′ 6”) |
| Ridge height: | 3,6 m (11′ 9”) |
| Wall thickness: | 70 mm |
| Internal Area: | 27 m² |
| Roof: | Ca 34 m², 18 mm |
| Floor: | 28 mm |
| Door Opening Size: | External doors 1,40 x 1,90 |
| Door style | Part glazed, double door |
| Number of windows: | 2 x window 0,8 x 1,8 m. All opening. |
| Glazing Material: | 3 mm Toughened Safety Glass (Double Glazed) |
| Material: | Log cabin with sleeping loft made of slow grown Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Treated foundation joists, wind braces, assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual, 5 years guarantee. |
Log cabin images on this website are digitally rendered and may show optional extras or differ slightly from the actual product received. Please ask cabin plans for accurate finish and specification, and we will be happy to email them to you. Please note that any furniture / shower room-WC / kitchenware / sanitary ware is for illustrative purposes only and is not sold by Casetas da Jardin 24 or included in the price.
Garden Golf Simulator Room 2 / 6 X 4 M / 70 MM
You must be logged in to post a review.













Reviews
There are no reviews yet.